برخی از مشتریان داخلی ما

چگونه یک تبلت انتخاب کنیم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

با ورود نسل جدید گوشی‌های هوشمند در چند سال اخیر نگاه کاربران و به خصوص تولیدکنندگان به عرضه اینگونه محصولات افزایش چشمگیری پیدا کرده است. در این میان شرکت اپل به عنوان یکی از سردمداران بازار تکنولوژی‌های همراه در اواخر سال ۲۰۰۹ نخستین تبلت اینترنتی بازار را در اختیار علاقه‌مندان قرار داد؛ اتفاقی که شاید خوش‌بین‌ترین افراد نیز تصور نمی‌کردند روزی به موضوع اصلی رقابت میان برندهای فعال در حوزه گوشی تلفن‌همراه و غیره تبدیل شود.

 

با ورود به سال ۲۰۱۰ شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات دیجیتالی نیم‌نگاهی نیز به تولید تبلت‌های اینترنتی انداختند تا سرانجام در سال ۲۰۱۱ این بخش از بازار شاهد بیشترین رشد در مقایسه با گوشی‌های تلفن‌همراه شد تا جاییکه تمامی برندهای فعال را به تولید این محصول متمایل ساخت. تبلت اینترنتی که در معنای کلمه یک صفحه‌نمایش لمسی است که قابلیت دسترسی به اینترنت را برای کاربر فراهم می‌آورد، با ورود شرکت‌های صاحب‌نامی همچون سامسونگ و بلک‌بری درکنار اپل شاهد حضور طیف وسیعی از تکنولوژی‌های تازه‌وارد بود که معنای یک تبلت اینترنتی را به تبلت هوشمند تغییر دادند. در اینجا به بررسی تبلت‌های معرفی‌شده در بازارهای داخلی می‌پردازیم تا بتوان انتخابی صحیح از میان برندهای رنگارنگ حاضر داشت.

  ساختمان تبلت‌ها

 اگرچه برندهای مختلفی به سراغ تولید تبلت‌های اینترنتی رفته‌اند و ظاهر آنها کمی با یکدیگر متفاوت است اما تمامی این محصولات مشخصاتی نسبتا مشابه به یکدیگر داشته و تنها از نظر کلاس فناوری از یکدیگر تمایز داده می‌شوند. صفحه‌نمایش تمامی تبلت‌ها از نظر اندازه در بازه ۷ تا ۱۰ اینچ قرار می‌گیرند اما تکنولوژی نمایش آنها با یکدیگر تفاوت‌های فاحشی دارند و همین عامل موجب برتری یکی بر دیگری می‌شود. اپل در این زمینه پیشروی بازار محسوب می‌شود که با ارایه تکنولوژی LED-backlit IPS در یک صفحه‌نمایش ۷/۹ اینچی در نسخه نخست آی‌پد و وضوح تصویر فوق‌العاده ۱۰۲۴×۷۶۸ پیکسل توانسته همچنان رقبا را پشت صف طولانی فناوری پیشرو نگه دارد. این شرکت در آی‌پد ۲ خود نیز از همین نمونه بهره برده که وضوح آن نیز تغییر محسوسی پیدا نکرده است. قابلیت لمسی این مدل نیز از نوع خازنی است و از طرفی قادر است ۱۶ میلیون رنگ را نیز از یکدیگر تفکیک ‌کند


 


 
LiveZilla Live Help