برخی از مشتریان داخلی ما

کامپیوتر خودرا خنک نگه دارید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

یکی از مشکلات شایعی که هنگام کار با کامپیوتر برای کاربران پیش می‏ آید، گرم شدن بیش از حد قطعات سخت افزاری کامپیوتر است .
بنا به گزارش برسام و به نقل از ناریا، این موضوع علاوه بر آسیب‏ رسانی به سخت‏ افزارها می تواند عمر آن‏ها را نیز کوتاه ‏تر کند و حتی تأثیر منفی بر روی عملکرد نرم افزارهای در حال اجرا بگذارد.
برای حل این مشکل، قصد داریم تا هم ‏اکنون به معرفی ۱۰ ترفند کاربردی جهت خنک نگه‏ داشتن قطعات کامپیوتر بپردازیم.
۱- اگر از کامپیوتر استفاده نمی‌کنید، حتمأ آن را خاموش کنید. این یکی از بهترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف برق و همچنین جلوگیری از تولید گرمای زیاد می‌باشد.
۲- پاورهای موثر در انرژی، در از بین رفتن انرژی زیاد که تبدیل به گرمای غیرقابل مصرف می‌شوند جلوگیری می‌کنند. آن دسته از پاورهایی که واقعا در انرژی مؤثرند، امروزه حتما دارای لیسانس ۸۰Plus می‌باشند. این مسئله باید در هنگام خرید مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.
۳- در هنگام نصب خنک کننده CPU باید به این نکته توجه شود که میزان حساب شده این از خمیر سیلیکن (خمیر هادی گرما) در میان پردازشگر و رادیاتور فن ریخته شود. چرا که هنگام گرم شدن پردازشگر، انرژی زیادی نیز مصرف می‌شود.
۴- بهتر است کامپیوتر در مکان خنکی قرار داده شود. ارتباط مستقیم با نور آفتاب و یا هر منبع گرمایی دیگر مانند لامپ‌های هالوژن باعث گرمای بسیار زیاد کامپیوتر می‌شوند.
۵- کامپیوتر احتیاج به فضایی کافی برای گردش هوایی مؤثر می‌باشد. این مسئله علی‌الخصوص برای نوت‌بوک‌ها صدق می‌کند. توجه داشته باشید که به هیچ وجه کامپیوتر را بر روی متکا، پتو و یا هر چیزی که


 
LiveZilla Live Help